Aktiviteter

Klubbens event marknadsförs via klubbens facebooksida och andra sociala medier.

Vi välkomnar alltid idéer och tips på aktiviteter. Vill du vara med och arrangera aktiviteter, ta kontakt med oss: [email protected] eller via facebook.com/luleaklatterklubb

Skolåda för omsulning

Luleå klätterklubb stöttar medlemmar med att sula om sina klätterskor. Detta sker i samverkan med Shoe Doctor. Klubben har en skolåda som står på Klätterhuset och där kan ni som är medlemmar lämna in era skor. Man måste kontakta personalen på Klätterhuset för att kunna lämna in skorna (lådan är inlåst). Vi ser till att de skickas iväg för lagning och meddelar också när de kan hämtas och hur betalningen ska ske. Vid inlämningslådan finns utskrivna ”beställningslappar”. Viktigt att du anger namn, kontaktuppgifter och vilken typ av lagning du vill vill beställa.

Även icke-medlemmar kan använda sig av denna service, men då tar klubben ut en administrationsavgift på 100 kr. Det lönar sig alltså att bli medlem i klubben 🙂

Se även information på klätterklubbens facebooksida.